Arbër Prekazi pranë transferimit në klubin e madh

Arbër Prekazi ka mbetur lojtar i lirë pas skadimit të kontratës me Besën e Pejës.

Dy herë kampioni i Kosovës me Trepçën dhe Llamkos Kosovën është afër ribashkimit me trajnerin e mirënjohur, Ismet Munishi.

received_10155486321970712

Mbrojtësi mitrovicas, njëri prej më të mirëve në vitet e fundit, konfirmon bisedimet me Vëllaznimin e Gjakovës, dhe tri skuadra tjera.

received_10155486323620712

“Jam në bisedime me katër skuadra, por më afër jam Vëllaznimit. Gjatë ditëve të ardhshme do të bëhem me skuadër”, tha Prekazi për Gazetën Olle.

Ai muajin e kaluar fitoi Kupën e Kosovës me Besën e Pejës, përkundër problemeve financiare në të cilat hasën pejanët.

pREKAYI

besa