Arben Krasniqi, emërohet trajner i skuadrës së njohur

Arben Krasniqi është emëruar trajner i skuadrës së njohur, Golden Eagle Ylli.

Ish-trajneri i Kosovës do të drejtojë skuadrën suharekase në edicionin e ri të Superligës së basketbollit.

Lajmin e ka bërë publik faqja zyrtare e Yllit në Facebook, raporton Gazeta Olle.

Krasniqi më herët ka drejtuar Sigal Prishtinën, derisa ka udhëhequr edhe Kombëtaren e Kosovës.

Ylli Artin Gashin dhe Egzon Kuqin.

arbenkrasniqi