Arben Fetahu, kryetar i FBK-së?

Pas dorëheqjes së Erolld Belegut, basketbolli kosovar pritet së shpejti të bëhet me kreytar.

Ish basketbollisti i Prishtinës, Arben Fetahu është favoriti kryesor që të bëhet drejtues i FBK-së.

ffk

Fetahu është kandidati i vetëm i propozuar nga bordi i Federatës së Basketbollit Kosovar.

I njëjti ka përkrahjen e shumicës së klubeve dhe shoqatave me të drejt vote.

Fetahu aktualisht është pjesë e Komitetit Ekzekutiv të FBK-së./Indeksonline/