Alli po e arrin një marrëveshje gjigante

Dele Alli është bërë njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë.

Mesfushori anglez është duke treguar një formë të jashtëzakonshme në këto dy sezonet e fundit.

Alli është bërë cak i skuadrave të mëdha, andaj ai dëshiron që të ketë përfaqësim sa më të mirë.

 Dele Alli could be set to link-up with super-agent Jorge Mendes

Mesfushori anglez është në bisedime me agjentin e njohur, Jorge Mendes, përcjell “GazetaOlle.com”.

Alli dëshiron që të përfaqësohet nga agjenti i njohur, pasi e di tashmë që klubet e mëdha janë vënë pas tij.

Anglezi e di shumë mirë punën e Mendesit, pasi në menaxhim ka Jose Mourinhon, Ronaldon dhe shumë të tjerë.

Andaj, ai kërkon që bisedimet për të ardhmen e tij, t’i zhvilloj Jorge Mendes./Gazeta Olle/

 Mendes represents the likes of Cristiano Ronaldo and Jose Mourinho