Aksident tragjik, vdes ish-basketbollisti i njohur dhe gruaja e tij

Një aksident tragjik i ka kushtuar jetën ish-basketbollistit të famshëm të NBA-së dhe bashkëshortes së tij.

Rasual Butler dhe bashkëshortja e tij u aksidentuan për vdekje në një aksident të ndodhur në Kaliforni.

Rasual Butler

Butler, 38 vjeç, dhe gruaja e tij 31-vjeçare Lea LaBelle u vranë kur Range Roveri i tyre u kthye dhe u rrëzua në Los Anxhelos rreth orës 2 të mëngjesit të së mërkurës.

Vetëm tre ditë para vdekjes së shokut, ish-lojtari i i NBA kishte postuar një postim të ëmbël në Instagram ku lëvdonte fëmijën e tij të vetëm, Raven, të cilin ai e kishte nga një marrëdhënie e mëparshme.

Rasual Butler

“Vajza ime është kaq (valë deti) yyyy! Shpirti i saj, stili, kreativiteti, intelekti, pasioni dhe mirëkuptimi për moshën e saj është një gjë e bukur kur sheh, të bën të ndihesh një baba krenar!”, ka shkruar ai.

Rasual Butler