Akil Gjakova nuk ia del në luftën për medaljen e bronztë

Akil Gjakova nuk ka arritur të stoliset me medalje.

Gjakova arriti të humb në gjysmëfinalen e Grand Prix të Hagës dhe në fund luftoi për medaljen e bronztë.

Në garën për medaljen e bronztë, Gjakova është mposhtur nga xhudisti gjerman Anthony Zingg.

Akil Gjakova humb në duel për medaljen e bronztë

Xhudisti ynë arriti ta humbë duelin në një moment kur gjermani e rrëzoi dhe mori fitoren.

Kosova në këtë garë ka fituar dy medalje të arta më parë të cilat i morën Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

skdsk-600x338