Gjyqtarët e xhiros së 15-të: Ja kujt iu besuan derbit Llapi – Prishtina e Feronikeli – Drita

Janë deleguar gjyqtarët e xhiros së 15-të në Ipko Superligë.

Krye-ndeshjen, Llapi – Prishtina, do ta drejton treshja: Selim Isufi, Bujar Selimaj dhe Erduan Baliqi, përcjellë Gazeta Olle.

Kurse, ndeshjen tjetër interesante në mes të Feronikelit dhe Dritës i është besuar Genc Nuzës së bashku me asistentët e tij Hyseni e Tahiri.

Ndërsa, Dardan Çaka do të jetë së bashku me Morinën e Kelmendin në ndeshjen, Gjilani – Drenica.