A e dini se çka punon vajza bukuroshe e presidentit historik të Dritës, Selami Osmani – Bezi?

Drita vite më parë drejtohej Selami Osmani i njohur si Bezi dhe i cili ka dhënë gjithçka për klubin nga Anamorava, përcjellë GazetaOlle.com.

Bezi që tashmë nuk jeton më, në vitet e pasluftës në futbollin e Kosovës e pati bërë Dritën e Gjilanit një super-skuadër.

Bezi dha gjithçka çka pati për Dritën teksa nuk përfitoi asgjë nga ana materiale, veç respektit të madh nga të gjithë.

Bezi

Emri i tij në çdo ndeshje thirret nga tifozët e flaktë ‘Intelektualët’ derisa nuk mungojnë as transparente të ndryshme në kujtim të tij.

Madje ata kërkojnë që emri i stadiumit të qytetit në Gjilan, të pagëzohet Selami Osmani.

Fotografia e Bezi S. Osmani

Ndërkohë, vajza e tij Bezi Osmani është bërë e njohur në vitet e fundit si këshilltare në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Bukuroshja në fjalë aktualisht është këshilltare e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Fotografia e Bezi S. OsmaniFotografia e Bezi S. Osmani

Bezi shquhet për stilin e veçantë që ka e madje duket edhe shumë elegante.

Përveç fotografive elegante të cilat i sjell bukuroshja gjilanase, ajo di të jetë edhe provokuese e madje tejet joshëse. /Gazeta Olle/

Fotografia e Bezi S. Osmani Fotografia e Bezi S. OsmaniFotografia e Bezi S. Osmani Fotografia e Bezi S. Osmani Fotografia e Bezi S. Osmani Fotografia e Bezi S. Osmani