A do të bëhet ndonjë stadium i ngjashëm ndonjëherë në Kosovë?

 

 

 

 

 

Kombëtarja e Suedisë do të takohet nesër me Italinë në kuadër të ‘play-offit’ për Kampionatin Botëror Rusia 2018, transmeton GazetaOlle.com.
Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin ‘Frends Arena’ në Stokholm.
Ky stadium ka kapacitet prej 50 mijë vendeve dhe është një ndër më të bukurit në botë.
Për fat të keq momentalisht, në Kosovë vetëm mund të shohin në ‘Google’ stadiume të tilla. /Gazeta Olle/

received_10156093907848641

received_10156093908728641

received_10156093907713641