Kosovë – Shqipëri, Edon Zhogrova e ‘korit’ Etrit Berishën

Kosova dhe Shqipëria do të luajnë një miqësore që do zhvillohet në Zvicër.

Kosova e ka realizuar edhe golin e tretë përmes super-talentit Edon Zhegrova.

Kosova ka vazhduar me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë teksa e ka realizuar edhe golin e dytë.

Sërish një kombinim Halimi – Zeneli doli i suksesshëm derisa Zeneli realizoi gol të bukur duke i mashtruar qendërmbrojtësit Gjimshiti dhe Veseli.

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Kosova po fiton me shifrat 1:0.

Kosova ka kaluar në eprësi në minutën e 15-të me një super-gol.

Besar Halimi pasoi për mrekulli në zonë për Arbër Zenelin i cili shënoi përballë Etrit Berishës.

Për këtë duel që nis nga ora 20:00 në Zvicër, Kosova do të ketë disa risi në formacionin bazë me Ardian Ismajlin që starton, ashtu edhe sikurse Shqipëria.

Kosova: Ujkani, Ismajli, Aliti, Shala, Rashica, Halimi, Avdijaj, Zeneli, Rrahmani, Vojvoda, Muriqi

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Lika, Gjimshiti, Veseli, Ramadani, Qakaj, Ndoj, Roshi, Cikalleshi