Liga e Parë: Flamurtari fiton derbin, dy ndeshjet tjera nuk sjellin fitues

Flamurtari mposhti KEK-un 1:0 në kryendeshjen e javës së 15-të në Ligën e Parë. Dy ndeshjet tjera, 2 Korriku-Fushë Kosova dhe Ramiz Sadiku-Istogu nuk sollën fitues. Flamurtari tani ka 33 pikë, në vendin e parë. KEK-u mbetet i pesti me 24 pikë.

 

Rezultatet

Flamurtari – KEK-u 1:0 (Shkëlqim Syla 53′)

K.Vula, B.Kepuska, G.Mehmeti

 

2 Korriku – Fushë Kosova 1:1

D.Qaka, H.Ademi, V.Hyseni

Ramiz Sadiku – Istogu 1:0
I.Cerraviku, B.Kabashi, P.Jakupi