Xherdan Shaqiri zgjedhet lojtari i javës në Premierligë (FOTO)

Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri, është zgjedhur lojtari i javës në Premierligë.

Shaqiri në javën e nëntë arriti që të realizojë dy gola për Stoke Cityn ndaj Hull Cityt, raporton Gazetaolle.com nga Sky Sports.

Në pesë më të mirët janë edhe Philippe Coutinho (Liverpool), Joe Allen (Stoke City) dhe Theo Walcott (Arsenal).

Reprezentuesi i Zvicrës fitoi 9.9 pikë.

Në 5 më të mirët janë edhe Philippe Coutinho (Liverpool), Joe Allen (Stoke City) dhe Theo Walcott (Arsenal)./Olle