Tabela pas javës 12 – shkëputet Feronikeli, lëviz Gjilani

Janë mbyllur dy ndeshjet e fundit të javës 12 të Vala Superligës, të luajtura sot.

Besa dhe Gjilani kanë luajtur pa gola 0:0 në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ të Pejës.

Pas barazimit, Gjilani ngritet në kuotën e 20 pikëve.

Ndërkohë, Feronikeli pas një kohe të gjatë gjenë fitoren.

Ata tani ngriten në vendin e tetë, shkruan “Gazeta

Ata mundën 2:0 Vllazninë, në takimin e luajtur në Gjilan.

Për pozheranasit, ishte humbja e dytë nën drejtimin e trajnerit Bylbyl Sokoli.

tabela

drenica feronikeli feronikeli Drenica-Feronikeli