Liria e Onix fitojnë në takimet e tyre, baras në Lipjan

Kanë përfunduar tre takimet e sotme në Ligën e Parë.

Liria ka shënuar fitore të madhe si vendas ndaj Dardanës me rezultatin 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Kurse sot fitore ka arritur edhe Onix që e ka mposhtur 2-0, 2 Korrikun.

Ndërsa baras luajtën Arbëria dhe Vitia që në Lipjan luajtën pa gola.

LIGA E PARË

 Liria 1:0 Dardana
(Gjyqtarë: Ardit Halilaj, Bajram Kabashi, Hasan Llallo)

 Arberia 0:0 Vitia
(Gjyqtarë: Valon Bajgora, Alban Ejupi, Arlind Osmani)

 Onix 2:0 2 Korriku
(Gjyqtarë: Mentor Ajeti, Drilon Rexhepi, Altin Zhegrova)