Prishtina mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve (FOTO)

Është hedhur shorti për rrethin e parë të Ligës së Kampionëve në basketboll.

Kampioni i Kosovës, Sigal Prishtina, do të ballafaqohet me ekipin nga Bjellorusia, Tsmoki Minsk.  Një ekip jo edhe aq e njohur, por sigurisht se do të jetë e fortë. Në rrethin e dytë do të takohet me BC Budivelnyk nga Ukraina.

Ndërsa, në rast kualifikimi në raundin e tretë, Prishtina takohet me nanterre 92 nga Franca.

Për bardhekaltrit e rëndësishme është të përgatiten dhe të jenë sa më të fortë.

njeshi treshi

sIGAL sigalprishtinaa sigali