Milan kërkon talentin e madh të Bundesligës (FOTO)

Milan kërkon një përforcim të madh nga Bundesliga, për afatin kalimtar të verës.

Milan ka kompletuar transferimin e tre lojtarëve: Ricardo Rodríguez (Wolfsburg), Franck Kessie (Atalanta) dhe Mateo Musacchio (Villarreal).

Por, “Rossonerët” planifikojnë përforcime të reja gjatë afatit kalimtar të verës. nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Milan shfaqur interesim edhe për sulmuesin e RB Leipzig, Emil Forsberg, raporton “Sky Sport Italia”, përcjell “lajmi.net”.

25 vjeçari, i cili luan për përfaqësuesen e Suedisë, mund t’i kushtojë Milanit 20 milionë euro.

milann

san siro milan