Lista e tetë lojtarëve që do t’i largojë Valverde nga Barcelona (FOTO)

Ernesto Valverde do të bëjë revolucion në Barcelonë duke larguar tetë lojtarë gjatë kësaj vere

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të largojnë tetë lojtarë.

Ai nuk llogarit në shërbimet e tyre dhe nuk dëshiron që ata të jenë pjesë e klubit duke qenë të huazuar të skuadrat tjera, shkruan Marca.

Shumica e këtyre lojtarëve që do të largohen gjatë sezonit që lamë pas kenë qenë të huazuar, por janë edhe disa të tjerë që ishin pjesë e skuadrës së parë.

valverdee

Në këtë listën e largimeve janë një portier, tre mbrojtës, tre mesfushorë dhe një sulmues.

Lojtarët që do të largohen janë: Masip, Jeremy Mathiu, Douglas Costa, Vermaelen, Arda Turan, Christian Tello, Samper dhe Minir.

valvderde

mathieu-anota-su-segundo-gol-consecutivo-en-liga

turan