Hedhet shorti i grupmoshave të reja në nivel të Kosovës (FOTO)

Është hedhur shorti i ndeshjeve të kategorive të reja në nivel të Kosovës, ku mesjava do të na sjell takime mjaft interesante.

Sipas Lidhjes Rajonale të Prishtinës, me kryetarin Smajl Ajeti, ndeshjet e para do të luhen të mërkurën dhe të enjten, në stadiumet e Kizhnicës, të 2 Korrikut dhe Ramiz Sadikut.

Tek U13, të mërkurën, takohen: 2 Korriku – Dinamo, Kurda – El Clasico dhe Olti – New Star.

Të enjten luhen: Ramiz Sadiku – Gjakova, Dardania – Vitia, Feronikeli – Trepça ’89 dhe Shkëndija – Vineri.

u13

 

 

 

 

Tek pionerët U-15, të mërkurën takohen: Kurda – Dinamo, Prishtina Liria dhe Trepça ’89 – Gjakova.

Të enjten: Lushta – Ardhmëria, Arsenali – Dukagjini, 2 Korriku – Shkëndija dhe New Star – Drita.

shorti

 

 

 

Tek U-17, të mërkurën luajnë: KEK-u – Avduri, Flamurtari – Lushta, Liria – Gjakova.

Të enjten zhvillohen edhe: 2 Korriku – Banja, Kurda – Shkëndija, Ardhmëria – Neë Star, El Clasico Galaksia.

shorti2