Gol e asist nga Arbër Zeneli në Holandë, dy golësh nga Donis Avdijaj (VIDEO)

Arbër Zeneli jo më kot nga shumë analistë quhet si Leo Messi i Kosovës.

Ylli i Kosovës ka shënuar një gol dhe ka bërë një asist për Heerenveen mbrëmë në ndeshjen e kupës ndaj Groene Ster.

Madje gola dhe asisti ishin perfekt, të ngjashme çfarë shpesh i bën Leo Messi.

Ndërkohë, Donis Avdijaj ka realizuar dy gola për Willem 2 në fitoren 5:0 ndaj Spakenburg.

Zeneli, Avdiaj e Kololli janë lojtarët më në formë të Kosovës, dhe ky është lajm i mirë për selektorin Challandes, raporton IndeksOnline.