Gjesti i Lukakut me portierin e Benficas, i ka prekur të gjithë

Gjesti i sulmuesit të Mançester Junajtid, Romelu Lukaku, i ka prekur të gjithë.

Pas ndeshjes me Benfikën në Portugali, ai shkon të inkurajojë Mile Svilar, portierin belg të datëlindjes 1999.

Svilar ishte protagonist i një gabimi të rëndë në debutimin e tij në Champions League, ku u fut në portë bashkë me topin në duar.

Champions League - S.L. Benfica vs Manchester United

Në fund të ndeshjes porieri i ri gati shpërtheu në lot dhe për ta mbështetur moralisht shkoi vetë sulmuesi Lukaku. Një gjest që i ka prekur të gjithë në stadium.

Champions League - S.L. Benfica vs Manchester United Champions League - S.L. Benfica vs Manchester United