Joshua mposhti Parkerin, për ta fituar titullin WBO

Anthony Joshua ka shtuar një tjetër titull të WBO në sirtarin e tij.

Boksieri britanik ka mposhtur Joseph Parkerin e Zelandës së Re, me vendim unanim të gjyqtarëve.

Fituesi u përcaktua nga treshja e gjyqtarëve pas 12 raundet e zhvilluarka nuk sollën fituesin e nok-aut.

118-110 ishte rezultatu i dy gjyqtarëve dhe 119-109 i njërit, të gjithë në favor të Joshuas, raporton “GazetaOlle.com”.

Joshua për herë të parë mposhti një kundërshtar pa nok aut.

lxC0TiiSQqOAsb8ObJ56_c55