Faruk Statovci bëhet trajner i ekipit të parë, do ta drejtojë këtë skuadër

Faruk Statovci ka punuar si ndihmës trajner, por edhe si trajner i fëmijëve, por tani e ka rastin që ta udhëheq një skuadër.

Ai ka arritur marrëveshje me skuadrën e Minatorit të Magurës, transmeton Gazetaolle.com.

Minatori bën gara në Grupin B të Ligës së Dytë.

Statovci ka mjaftë punë pasi minatori ka vetëm 11 pikë dhe gjendet në pjesën e poshtme të renditjes./olle.