Besa liron Florent Papuqin (FOTO)

 Besa dhe Florent Papuqi kanë ndarë rrugët. Klubi pejan ka bërë të ditur se ka liruar mbrojtësin e saj.

Papuqi prej shumë vitesh ishte pjesë e Besës, derisa në stinorin vjeshtor, ishte pezulluar nga klubi, duke bërë kështu që të mungojë në ndeshjet e fundit.

“KF Besa njofton se me marrveshje te ndersjellë klub-lojtar nga sot 06.01.2017, e liron nga të gjitha obligimet e klubit lojtarin Florent Papuqi. Njëherit falenderojmë Florentin për kontributin e jashtëzakonshem te cilin e dha për KF Besa ndër vite dhe gjithashtu i urojmë suksese në vazhdimësi”, shkruan faqja e Besës në Facebook, raporton Gazeta Olle.

besa