Flamuri kombëtar dhe këngët shqipe pushtojnë stadiumin ‘Filipi 2’

Pas fitores së Shkëndijës së Tetovës me rezultat 2-0 ndaj Rabotniçkit në finale e Kupës së Maqedonisë, stadiumi ‘Filipi 2’ në Shkup është vërshuar me flamuj kuqezi dhe këngë shqipe.

Janë Ballistët, tifozët shqiptarë të Shkëndijës, ata festonin në tribuna, kurse pranë tyre ishin lojtarët që i gëzoheshin këtij suksesi historik.

Natyrisht, nuk mungonin flamujt kuqezi, sllogani ‘O sa mirë me qenë shqiptar’ dhe këngët shqipe. /Olle

ballistat ballistat2