Lista e top-shënuesve, kemi ndryshime të mëdha në krye

Oto John, Xhevdet Shabani dhe Semir Zeneli me golat e shënuara në mesjavë janë bashkuar me lojtarët që kishin nga tri gola.

Nigeriani është kthyer aty ku kanë pritur të gjithë, ndërsa Mirlind Daku duket të jetë një rival i fortë këtë vit.

Semir Zeneli ka gjetur vetën te Vëllaznimi ku ka arritur edhe golin e tretë, gol  që nuk i kishte shënuar në të gjithë sezonin me Dritën.

xhevdetrshabani

Xhevdet Shabani është aty,  së bashku me Genc Hamitin dhe Fetim Kasapin. /Gazeta Olle/

John Oto JOHN – KF Trepça’89 3

Mirlind DAKU – KF Llapi 3

Semir ZENELI – KF Vëllaznimi 3

Xhevdet SHABANI – KF Drita 3

Fetim KASAPI – KF Besa 3

Genc HAMITI – KF Drenica 3

Muharrem JASHARI – KF Trepça’89 2

Florim BËRBATOVCI – KF Llapi 2

Florent HASANI – KF Trepça’89 2

Granit ARIFAJ – KF Feronikeli 2

Altin MERLAKU – KF Besa 2

Miran MAKSUTI – KF Llapi 2

Betim HAXHIMUSA – KF Gjilani 2

Almedin MURATI – KF Vllaznia 2

Taulant DAJAKU – KF Drenica 2

Ardit JAUPAJ – KF Flamurtari 2

Liridon BALAJ – KF Besa 2

Rron BROJA – KF Trepça’89 2

Përparim LIVOREKA – KF Drita 2

Kastriot REXHA – KF Drita 2

Fidan GËRBESHI – KF Drita 2

drita