ZYRTARE: Erdogan Brando vazhdon kontratën si trajner te kjo skuadër

Vëllazëria Zhur ka bërë një goditje të madhe në stolin e tyre.

Tashmë kjo skuadër në postin e trajnerit ka vazhduar kontratën me ish futbollistin e njohur, Erdogan Brando, shkruan GazetaOlle.

Ish futbollisti i Lirisë tashmë në pension pritet ta drejtojë edhe këtë vit skuadrën nga Zhuri.

Vëllazëria që këtë vit do të garoj në Ligën e Dytë unike të Kosovës, së fundi ka bërë edhe disa nënshkrime me futbollistë të rinj.

Njoftimi: K.F. Vëllazeria Zhur vazhdon edhe kete edicion me trenerin e mirenjohur z.Erdogan Brando,i cili deklaroi se te punon dhe te kontribon per K.F.Vëllazerin eshte ndere i madhe, prandaj une jam i gatshem per sfidat e radhes, qe me ju te gjithe se bashku, ta stolisim klubin e zemres me titullin kampion, shtoi z. Brando.
Kryesia e K.F Vëllazeria Zhur falenderoi trenerin per gadishmerine e tije.
Me respekt kryesia e KF.Vëllazeria Zhur!

Para Vellazeria 

Fotografia e KF Vëllazëria Zhur