Turqia zbulon listën për ndeshjen me Kosovën, Terim do ta në sulmojë më këta yje (FOTO)

Përzgjedhësi i Turqisë, Fatih Terim e ka zbuluar të enjten listën për ndeshjen eliminatore për Botërorin 2018 ndaj Kosovës, që do të luhet më 11 qershor në “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Trajneri turk ka ftuar 30 futbollistë për ndeshjen miqësore me Maqedoninë dhe kualifikuese me Kosovën.

kosovaaa-1-780x439-696x392

Ardan Turan, Yonus Mali, Burak Yilmaz e shumë yje janë ftuar.

kosova-turqia

Shumica e listës është me lojtarë vendas nga klube të madha si Besiktas, Fenerbahce e Galatasaray. /olle/

lista