Ronaldo mori maksimumin e votave nga Kosova

Për herë të parë edhe Kosova votoi për futbollistin më të mirë të vitit 2016 nga FIFA.

Përzgjedhësi Albert Bunjaku, kapiteni i Përfaqësueses, Samir Ujkani dhe gazetari i Zërit Valon Konushevci, votuan nga vendi ynë.

Bunjaku votoi me pesë pikë, Cristiano Ronaldon, tri Lionel Messin dhe një Antoine Griezmanin e Atletico Madridit.

Njësoj votoi edhe Ujkani dhe Konushevci. Ronaldo u zgjodh lojtari mw i mirw i vitit tw kaluar. /Olle

valonnn