Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë

Derbi në mes të Flamurtarit dhe Ferizajt është mbyllur me rezultat të barabartë 0-0.

Pas barazimit Ferizaj bie në pozitën e dytë, ndërsa Flamutari mbetet i pesti.

Trepça ka arritur të fitojë në fushën e vështirë të Pozharanit, duke e mposhtur Vllazninë me rezultat 2-0.

Më poshtë e keni rezultatet dhe renditjen.

Rezultatet

Behari-Dukagjini 1:2
Vitia-Rahoveci 1:0
Vëllaznimi-2 Korriku 3:0
Flamurtari-Ferizaj 0:0
Vllaznia-Trepça 1:2
KEK-u-Fushë Kosova 0:1
Ballkani-Ramiz Sadiku 2:0
Kosova (P)-Luftëtari 2:1

 

tabela