Prishtina – Istogu, goli dhe rastet e shumta të Prishtinës (Video)

Prishtina ka arritur një fitore të rëndësishme ndaj skuadrës së Istogut. Duke arritur që të qetësoi gjithçka dhe ti ikë barazhit.

Bardhëekaltrit triumfuan në stadiumin e kryeqytetit me rezultat 1 me 0, shënues ishte Gentrit Begolli.

Prishtina kishte disa raste të mira, por pa arritur të jenë konkret. Derisa Istogu pothuajse është përshëndetur me elitën e futbollit kosovar, pasi gjenden në vendin e 11-të.

Për të parë rastet, golin dhe deklaratat  shihni kronikën e Tribuna Channel.