Orari i xhiros së katërt në Ipko Superligë: Ja kur zhvillohen takimet, Prishtina – Llapi e Drita – Feronikeli

Është publikuar orari i xhiros së katërt në Ipko Superligën.

Kjo xhiro do të nis të premten ndërsa do vazhdoj edhe dy ditët pasuese me nga dy takime, shkruan Gazeta Olle.

Derbi i kësaj xhiro, Prishtina – Llapit, do të luhet të premten në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë dhe fillon nga ora 19:00.

Kurse, dueli tjetër interesant, Drita – Feronikeli do të zhvillohet të shtunën nga ora 16:00.

Më poshtë orari komplet i kësaj xhiroje:

E premte

Ballkani – Trepça ‘89 16:00
Prishtina – Llapi 19:00

E shtune

Drenica – Gjilani 16:00
Drita – Feronikeli 16:00

E diel

Flamurtari – Dukagjini 16:00
Ferizaj – Vushtrria 16:00