Notat e futbollistëve, Francë – Islandë

Përfaqësuesja e Francë është kualifikuar në gjysmëfinale të Euro 2016, e gjitha kjo pas fitores 5-2 ndaj Islandës. 

Më i miri në këtë takim ishte Olivier Giroud pasi asistoi një herë dhe shënoi dy gola, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve.

capture-20160703-230348 capture-20160703-230400