Ndihmës trajnerja e Penzës reagon ndaj gjykimit dhe federatës

Penti Prishtina ka triumfuar në derbin e xhiros së dytë të Ligës A të Femrave kundër Penzës nga Peja në ndeshjen që është zhvilluar të dielën mbrëma në “Karagaçi”.

Ndeshja ndërmjet pejaneve dhe prishtinaseve ka përfunduar me rezultat 64:61 në të mirë të mysafireve dhe kështu tani seria barazohet në 1:1 për këtë edicion në ballafaqimet në mes veti të këtyre dy skuadrave.

Ndihëmtrajnerja e Penzës, Polushja Bytyqi, ka reaguar për gjykimin e ndeshjes.

trajnera 1