Mësohet sa do të mungojë Hysaj pas lëndimit të tmerrshëm që pësoi dje

Elseid Hysaj dje ka pësuar një dëmtim me ç’rast është dashur ta lë në gjysmë ndeshjen kampionale.

Në takimin ndaj Torinos, Hysaj pas një dueli në ajër ku ka rënë pa kontroll në tokë, shkruan Gazeta Olle.

Pas ekzaminimeve të sotme është konstatuar se anësori shqiptar do të mungon rreth 1 muaj.

Pra, Hysaj do të humbas edhe dy takimet e Shqipërisë që zhvillohen këtë muaj ndaj Turqisë dhe Moldavisë.