Kosova fton Fatlum Ahmetin nga Lindesberg i Suedisë (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka ftuar Fatlum Ahmetin, lojtarin që bënë karrierë në skuadrën suedeze, LIF Lindesberg, shkruan “handbolskanalen.se”, raporton Gazeta Olle.

Ahmeti është ftuar për dy ndeshjet kualifikuese për evropian, që Kosova i luan ndaj Estonë në Prishtinë dhe Tallin.

Sipas mediave suedeze, me Ahmetin Kosova do të fitojë shumë.

Ndeshja e parë luhet në kryeqytetin tonë më 4 janar, kurse e kthimit katër ditë më vonë.

fatlummm