Kampioni i Ligës së Dytë transferon lojtarë të Dritës (FOTO)

 Bashkimi nga Koretini, që garon në Ligën e Dytë të Kosovës, ka transferuar dy lojtarë nga Val Superliga.

Sipas njoftimit të tyre, ata kanë transferuar Florent Byqmetin dhe Arlind Shaqirin e Dritës së Gjilanit, transmeton Gazeta Olle.

Kampioni vjeshtor i kësaj lige (Grupi B), ka paralajmëruar edhe ardhje tjera.

koretinii