Juventusi fiton Kupën e Italisë për herë të 12 në histori (VIDEO)

Fillimisht shënoi Dani ALves pas një krosimi të Sandros.

Nuk vonoi shumë dhe Bonucci e ngriti epërsinë në 2:0.

Juventusi e menaxhoi rezultatin dhe fitoi Kupën për herë të 12 në histori të klubit. /olle/