Ish sulmuesi i Dritës, shenon në Ligën e Evropës te skuadra shqiptare

Ish futbollisti i Dritës, Kyrian Nwabueze i ka dhënë epërsin fillestare skuadrës së Laçit, qysh në minuten e 3-të.

Në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës, skuadra shqiptare po luan ndaj skuadrës nga Izraeli, Hapoel Beer Sheva, shkruan Gazeta OLLE.

Aktualisht po zhvillohet minuta e 10-të, e ndeshjes dhe Laçi është në epërsi 1-0, me golin e ish sulmuesit të Dritës, Nwabueze.

Kutjojmë se trajner i skuadrës shqiptare është Sulejman Starova, ish-trajneri i Feronikelit.