Holanda fiton, por jo lehtë (VIDEO)

Luksemburgu ka pësuar humbje nga në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’ me shifrat 3:1, transmeton Gazetaolle.com

Robben e ka kaluar Holandën në epërsi në minutën e 36-të kurse Channot e ka befasuar Holandën në minutën e 44-të duke e barazuar rezultatin.

Holanda u kthye në lojë duke realizuar dy gola me Depay në minutën 58-të dhe 84. Holanda ndodhet e dyta në Grupin A me shtatë pikë të mbledhura, tre më pak se lideri Franca. /Olle