E konfirmuar për Gazeta Olle: Meda dhe menaxheri nga Gjermania ndjekin nga afër yjet e Llapit dhe Ballkanit

Sot është luajtur ndeshje miqësore në mes të Llapit dhe Ballkanit e luajtur në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Pas 90 minutash, rezultati final i takimit ishte 1-1, shkruan Gazeta Olle.

Behar Maliqi shënoi nga penalltia për epërsinë e Llapit në pjesën e dytë. Kurse, krejt në fund rezultatin e barazoi i riu Bleon Sekiraqa.

E në këtë takim prezent ishte edhe këngëtari i njohur Mehedin Përgjegjaj i njohur si Meda.

Ky i fundit ka qenë me një menaxher gjerman, me të cilën kanë parë nga afër dy futbollistë të Llapit si dhe dy të tjerë të Ballkanit.

Lajmi për gazetën është konfirmuar edhe nga nënkryetari i Llapit, Amrush Batatina.

“Meda dhe një menaxher nga Klastruhe ishin sot në ‘Zahir Pajaziti’, ata panë nga afër dy futbollistë të Llapit si dhe dy të tjerë të Ballkanit”, tha shkurtimisht Batatina./Gazeta Olle