Arbnor Morina e vlerëson kështu fitoren në derbi ndaj Dritës

Gjilani e fitoi derbin me Dritën me rezultat 1:0.

I lumtur pas ndeshjes u shfaqe trajneri i gjilanasve, Arbnor Morina. “Ishte një ndeshje shumë e mirë. Kjo ndeshje shërbeu për të gjitha ata të cilët dhe i kishin sytë nga kjo ndeshje. Me këtë fitore ju treguam të gjithëve se mbi të gjitha është futbolli”, theksoi Morina pas ndeshjes për’ Supersport Kosovën’.