Anëtari i Bayern Munich pëson sulm në zemër

Drejtori i Bayern Munchenit Jan-Christian Dreesen ka pësuar një atak kardiak gjatë ditës së sotme.

Kuptohet që ai ndihej i lodhur para sesionit të trajnimit të skuadrës së tij në Bernabeu përpara ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit .

Mjeku i Bayernit, Roland Schmidt shoqëroi Dreesen, 50 vjeç, në spital, i cili më pas vendosi të kthehej në Mynih për analiza të mëtejshme, shkruan indeksonline.

Do të thotë se ai nuk do të jetë i pranishëm për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales dhe lojtarët nuk janë të informuar për ngjarjen në mënyrë që të ruajnë fokusin e tyre në ndeshje, shkruan Indeksonline.

Dreesen iu bashkua bordit të Bayernit në shkurt të vitit 2013 dhe është përgjegjës për financimin e klubit, së fundmi nënshkrimin e një kontrate deri në vitin 2023.

Në tetor të vitit të kaluar, ai humbi një gisht pas një aksidenti të xhiruar gjatë një udhëtimi gjuetie – dhe arriti të mbajë vetëm gishtin e tij pas një operacioni të gjatë dhe kompleks.