Messi prin në La Liga

Lionel Messi me golin e shënuar ndaj Villarrealit ka arritur të bëhet golashënusi më i mirë në La Liga me 13 gola.

Pas tij renditet Luis Suarez me 12 përderisa Cristiano Ronaldo dhe Iago Aspas kanë nga 11 gola.