Zyrtare: Godet Ballkani, merr sulmuesin e njohur maqedonas

Ballkani ka arritur të nënshkruajë me sulmuesin Borce Manevski.

Sulmuesi shumicën e karrierës e ka zhvilluar në Maqedoni me klube si Vardari, Rabotnicki e Milano e Kumanovës.

Ai ka bërë karrierë edhe në Tajlandë dhe  Poloni.

34683775_2088068588097515_3433139244283985920_n

Manevski ka qenë për tetë ndeshje edhe reprezentues i Maqedonisë.

Ai luan si sulmues krahu dhe qendre ku në Pobedad dhe Pelister ku në 29 ndeshje shënoi 9 gol.

Sulmuesi i shtohet përforcimeve si Leart Emini, Bensik Krasniqi e Egozn Shabani. /Gazeta Olle/