Zyrtare: Drita njofton se cilët lojtarë i kanë vazhduar kontratat, mungojnë tre yje që u shpallën kampion

Drita sot e ka zyrtarizuar Betim Haxhimusën i cili ka ardhur nga rivali lokal Gjilani.

Por kampionët e Kosovës kanë rinovuar kontratat me shumicën e lojtarëve.

Ajo që bie në sy është se lojtarët më të vjetër kanë zgjatur kontratat nga dy apo tri vjet, ndërsa të rinjt si kapiteni Ardian Limani dhe ylli i skuadrës Endriti Krasniqi, vetëm edhe nga një vjet.

Xhevdet Shabani e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2022, aq sa Bujar Shabani.

Ndërsa Kastriot Rexha, Haxhi Neziraj dhe Drilon Musaj me gjasë nuk do të jenë pjesë e Dritës për sezonin e ardhshëm.

Ndërsa sa i përket trajneri Bekim Isufi nuk ka ndonjë njoftim se për sa ka vazhduar kontratën, apo do të largohet pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve  nëse nuk tregon sukses. /Gazeta Olle/

Betim Haxhimusa – 202o

auto_Betimi1528295103

Ardian Limani – 2019

34795303_595061994211636_7240781026685878272_n

Xhevdet Shabani – 2022

34537601_595062140878288_1704945851501117440_n

Fidan Gërbeshi – 2020

34322963_595061940878308_5379900589297631232_n

Bujar Shabani – 2022

34782446_595061877544981_423623709715070976_n

Endrit Krasniqi – 2019

34529517_595061914211644_3002854581458698240_n

Viktor Kuka – 2020

34559413_595062097544959_3870858263570415616_n

Liridon Leci – 2020

34536701_595062037544965_638305820349562880_n

Perparim Livoreka – 2020

34507551_595062064211629_3878333615494397952_n

Leutrim Rexhepi – 2020

34606714_595061960878306_2476533513591980032_n

Denis Haliti – 2020

34535838_595061847544984_1921808096124993536_n