Këta janë futbollistët e ndëshkuar në së shumti në pesë ndeshjet e para

Futbolli di të jetë lojë e ashpër dhe për këtë janë edhe kartonët.

Në pesë javët e para janë tre lojtarë që janë ndëshkuar nga katër herë me kartonë të verdhë.

Samir Sahiti i Vëllaznimit, Mërgim Rexhaj i Besës dhe Benjanim Emini i Drenicës kanë nga katër kartonë të verdhë.

samir sahiti vellaznimi

Me rregullat e reja lojtarë tani duhet të pushojë pas katër kartonëve të verdhë, shkruan GazetaOlle.com.

Në pesë javë, 30 ndeshje, gjithsej janë dhënë gjashtë kartonë të kuq.

Fatin që të njihen me përjashtimin e kanë pasur Debatik Curri, Flamur Neziri, Artur Magani, Lorik Maxhuni, Ardija Qavolli dhe Alban Rexhepi.

debatik curri prishtina drita

 

Shkaku i kartonit të kuq në ndeshje ndaj Gjilanit do të mungojë Lorik Maxhuni./GazetaOlle/