Live: Vllaznia – Besa

Xhiroja e 32-të në Vala Superligën e Kosovës mbylle me ndeshjen Vllaznia e Pozheranit – Besa.

Dy skuadrat tashmë janë përshëndetur me kampionatin elitarë dhe nga viti i ardhshëm do të bëjnë gara në Ligën e Parë.

Vllaznia – Besa 1-4

-Mbyllet ndeshja!

81′ Goool. Ekipi i Besës e rikthen sërish epërsinë e tre golave, derisa Fatlum Gashi realizon për 1-4.

74′ Goool. Vendasit ngushtojnë epërsinë përmes sulmuesit Orhan Miftari, 1-3.

68′ Goool. Skuadra e Besës tashmë realizon edhe golin e tretë në ndeshje, autor Fetim Kasapi, 0-3.

55′ Goool. Skuadra e Besës realizon sërish, sërish autor i golit Adis Salihu, 0-2.

-Starton pjesa e dytë!

-Mbyllet pjesa e parë!

42′ Goool. Skuadra e Besës realizon golin e parë në ndeshje me autor Adis Salihun, 0-1.

Formacionet zyrtare

Vllaznia: Ibrahimi, Pira, Isufi, Tahiri, Miftari, Pantina Hoxha, Shaqiri, Kastrati, Terziu, Tusuni. Kryetrajner: Agron Selmani.

Besa: Haxhijaj, Rama, Sheqerolli, Rexhaj, Papuqi, Balaj, Balaj, Gashi, Salihu, Gjeraj, Qorraj, Kasapi. Kryetrajner: Valdet Shoshi.

Gjyqtarë: Alban Shala, Besnik Morina, Granit Hyseni, Leutrim Mustafa.