Këta janë nëntë lojtarët që Ismet Munishi do t’i ketë këtë kampionat te Vëllaznimi (Foto)

Vëllaznimi ka rinovuar kontratat me nëntë lojtarët kryesor që i kishte edhe sezonin e shkuar.

Pas emërimit të Ismet Munishit si trajner, klubi ka filluar punën për ndërtimin e skuadrës.

I fundit që ka rinovuar është kapiteni Albutrint Morina.

morina

Më parë këtë gjë e kishin bërë edhe sulmuesit Dardan Rogova dhe Egzon Gashi.

dardan rogova

Pas tyre dyshja Lek Vula dhe Kushtrim Gashi.

vellaznimi 12v

Dje rinovuan edhe Jeton Dushi dhe Ilir Syla që edhe keta të dy kishin bartur barrën e fanellës.

JetonDushi-1-640x360

Të fundit që rinovuan ishin portieri Altik Muhaxhiri dhe Tun Bardhoku.

dyshja 12

Munishi tashmë do të tentojë të provojë që ta marr ndonjë përforcim nga ata që pëlqen. /Olle/

ismet munishi