Super-gol nga Migjen Basha

Bari është duke luajtur me Citadellan e vlefshme për javën e 10-të të Serie B. 

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Migjen Basha ka shënuar golin e barazimit për Barin në minutën e 20-të.

Ishte një goditje këndi e harkuar në zonë dhe Basha me kokë gjuan bukur për ta tundur rrjetën.

Citadella kishte kaluar e para në epërsi me golin e Salvinit.

Basha në këtë ndeshje është duke e mbajtur edhe shiritin e kapitenit.

Basha kapiten i Barit, shënon gol të bukur me kokë (Video)

Mesfushori ka qenë i pranishëm edhe në tubimin e fundit të Kombëtares, ndërsa bëri një ndeshje të bukur kundër Italisë.

Basha shumicën e karrierës e ka kaluar në Itali me klube si Atalanta, Torino e Frosinone.

VIDEON mund ta shikoni duke klikuar këtu