Kallashi dikur merrej me këtë sport, ajo zbulon futbollistin e preferuar shqiptar (FOTO)

Valltarja më e njohur shqiptare dhe këngëtarja Donjeta Kosumi, e njohur si Kallashi, në një prononcim për Gazetaolle.com ka zbuluar edhe anën sportive.

Kallashi ka zbuluar se vite më parë është marrë edhe me sport. “Kam ushtruar për dy vite kikboks, por për shkak të një lëndimi në këmbë, e kam ndërprerë”, ka deklaruar Donjeta Kosumi për Gazetaolle.com.

Ajo ndër të tjera thotë se kur ka kohë shikon futboll teksa lojtari i saj i preferuar ndërkombëtar është Cristiano Ronaldo kurse ndër shqiptarët e pëlqen Lorik Canën. /Olle